Animefest 2014

24. května 2014 v 21:59 | Dev. |  Japanofilní rubrika
Musím dobu své nepřítomnosti vykompenzovat kvantitou nesmyslných informací, takže jste se opět nachomýtli k článku, který je o něco...ehm...delší ^^ To jen abych vás hned ze začátku varovala (nikoli odradila) :DDost úvodních keců, přejděme k věci.

Uplynul další rok, a já se vydala na letošní AF.
Jde o con zaměřený na anime, mangu, a Japonsko celkově. Program probíhá v několika sálech najednou prakticky od pátku do neděle v kuse, v některých se promítají filmy a epizody z anime, AMV, streamy z přednášek, jinde probíhají soutěže zaměřené na cover dance a cosplay, ve zbylých jsou přednášky na všechna možná i nemožná témata (velká část přednášejících se drží zásady "yaoi není nikdy dost", takže i když nestihnete přednášky zabývající se "Těžkým životem yaoistek" nebo "Top 10 WTH yaoi moments", nemusíte být smutní, stejně na tohle téma narazíte v nějaké jiné). Dál se můžete zúčastnit nejrůznějších workshopů, utratit veškeré úspory u stánků s předměty s anime motivy, anebo se prostě jen procházet po Výstavišti, a fotit kolemjdoucí cosplayery.

Většina bere inspiraci v anime, ale narazila jsem i na pár "západních" (např. kamarádka mi vyfotila dva asasíny, na které narazila v Albertu, kam si šla koupit něco na jídlo ^^).

Na místo jsem přijela kolem páté. Následně jsem asi hodinu čekala ve frontě. Nebylo to tak hrozné, jak se může zdát, "nenápadně" jsem se vetřela ke spolužačkám ve frontě, abych nemusela úplně na konec, a abych tam nebyla osamocená opuštěná. Taky za mnou došla dlouho neviděná kamarádka, která už měla potvrzený vstup, a zrovna neměla co na práci, navíc jsme se mohli kochat kolemjdoucími ^^

Pro jistotu jsem s sebou táhla dvě tašky jídla, ale vzhledem k tomu, že na jezení nebylo moc času, se to ukázalo jako celkem zbytečné. Ale tak pro jistotu.

I když je pravda, že jen co jsme se se spolužačkou dostaly dovnitř, vyfasovaly náramky ať můžeme volně opouštět areál a zase se vracet (letos měli stylově černý a fialový) a přivítaly se s ostatními, šly jsme si koupit rýži a nudle :D

Na noc někteří lidi odjížděli do rezervovaných tělocvičen (jak jsem se dozvěděla, je to hned vedle haly, kde jsme mívali taneční O.o), a zbytek se, včetně nás rozmístil do sálů k filmům nebo jen seděli, popř. polehávali různě po budově. Při delších pauzách mezi jednotlivými filmy jsem se šla projít ven, abych se trochu probrala a neusínala, zatímco kamarádky většinou odpočívaly nebo chtěly vidět něco jiného. Je krásné chodit samotná večer městem. Ticho, žádná auta ani lidé, světla pouličních lamp…

Co se programu týče, v pátek jsem se šla podívat na Fest dance - soutěž v tancování vlastních nebo původních choreografií na korejské a japonské písničky.

K ráno jsme hodinu sledovali AMVčka, a rovnou zůstaly ve stejném sále i na přednášku o rozdílech mezi mangou a manhwou. Nevím, jak ostatní, já osobně jsem zůstávala jen proto, že jsem byla líná přemísťovat se do jiného sálu :D Nakonec se přednáška ale ukázala jako dobrá volba. Kdo by nevěděl, manhwa je korejská obdoba mangy. Co si tak pamatuju, manhwa má realističtější kresbu než manga, a propracovanější psychologii postav.

Zajímavá byla také soutěž v Cosplay videích. Šlo o novou soutěž, která nahradila cosplay divadlo. Po každém přehraném videu si před "plátno" "porota" pozvala tvůrce, kteří byli ve většině případů přítomni, aby nám trochu poreferovali o svých dílech, pocitech, příhodách během točení…

Kdo by byl zvědavý, dvě ukázky:

(Věřím tomu, že se autoři nebudou cítit dotčeni, že takto bez optání šířím jejich díla ^^)

U tohoto stojí za to, co se mě týče, hlavně efekty. Berte v potaz, že všichni účastníci byli úplní filmoví amatéři, o to větší dojem na mě ale videa udělala :)


Další je spíš pro pobavení ^^ Schválně jsem se podívala na oficiální videoklip k té písničce, a zjistila, že cosplay video poměrně věrně parodizuje původní klip.


Později jsem se pokusila dostat na "Těžký život yaoistek". Místo přednášky jsem si ho spíš vyzkoušela na vlastní kůži - hodinu jsem čekala ve frontě, kde byly snad stovky lidí, kteří se do sálu omezeného bezpečnostními předpisy prostě nenacpali, a byli rádi, že neomdleli z nedostatku kyslíku, jak byli namačkaní na sobě. Byla jsem zaklíněná mezi lidmi sotva metr ode dveří, když je zavřeli >.<, a my zbylí jsme se museli odebral zpět.

Ale aspoň jsme si s dostatečným předstihem z nedostatku jiné činnosti šly sednout před sál, kde za hodinu mělo začít "Top ten "What the hell" yaoi moments", tak aspoň tam se nám podařilo dostat ^^

Na přednášce u Victorian Catherine jsem si poslechla něco o viktoriánské módě, zúčastnila se další přednášky o lolita módě, prošla si stánky s rozkošnými sukýnkami a doplňky spadajícími do tohoto stylu…dobře, asi není potřeba popisovat hodinu po hodině co přesně jsem dělala a kde jsem byla :D

Orgové na nás byli hodní. Sice nás napomínali, ať v sálech nespíme, nicméně když někdo usnul, nebudili ho. Buď si toho nevšimli (o čemž pochybuji, je dost těžké nevšimnou si toho, že jsou všechny židle rozházené a na nich a na zemi leží natažení spící lidi), anebo to prostě neřešili. Jednoho také podezřívám, že nás nechal na přednášce přístupné od osmnácti, i když je možné, že se na občance díval jen na rok, a ne na měsíce.


Další nezapomenutelný zážitek byl hraný film "Superúchyl" (Hentai Kamen). Kdyby někoho napadlo si to googlit, upozorňuji, že je to vhodné pouze pro lidi, kteří mají rádi tu úchylnou odnož japonského humoru. Pokud ale tomuto stylu humoru fandíte, nemohlo vás potkat nic lepšího ^^ Také tam narazíte na zvláštní kombinaci parodie a profláknutých akčních filmů typu Spidermana. Ideální film na to, ať vás probere z půlnoční ospalosti.

Poslední den jsem věnovala jen jedné přednášce na téma "crossplay", kde byl jeden nebohý org přelíčen do "roztomilého" děvčete, a pak jsem jen obcházela stánky, utrácela, a pomalu se se vším loučila.
Jeden týpek u stánku s CDčky mi slíbil, že mi tam příští rok doveze Malice Mizer, doufám, že na mě nezapomene :D

Na závěr bych se pochlubila svými úlovky, které sice nejsou kdovíjak početné, ale se svými omezenými financemi jsem se musela držet při zemi:


A to je…asi všechno?

Tak tedy, mějte se hezky...a ne, nezapomněla jsem na vás a vaše blogy, ani mě blogování nepřestalo bavit, jenom se v poslední době raději věnuju jiným věcem, proto tu už nespamuju tak často :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evil Evil | Web | 25. května 2014 v 12:22 | Reagovat

tak to vypadalo hodně fajn :) já se na anime občas podívám, ale fakt se v něm moc nevyznám.. ale jakože se mi líbí roztomilí klučíci s obrovskýma kukadlama.. to jo :D jsem tak přemejšlela a zjistila jsem, že si nedovedu představit jiný pojetí festu, než je ten můj bordel na BA :D prostě nedovedu :D ale určitě by to byla dobrá zkušenost :)

2 Sim Sim | Web | 2. června 2014 v 20:04 | Reagovat

Oh, anime není moje stránka, vlastně o tom nemám prakticky ani páru, jen teda vím, že to existuje.. :D ale jestli sis to užila, tak je to dobře.. :D

3 Evil Evil | Web | 27. června 2014 v 2:08 | Reagovat

anooo.. na tý fotce mám zelenou řasenku :D

4 tonelli tonelli | Web | 21. června 2015 v 22:00 | Reagovat

rychlá pujčka na učet 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama