Pavouk, oslava a Napoleon

30. listopadu 2013 v 21:15 | Dev |  Diary
Zdravím

Po týdnu jsem konečně zase sedla a rozhodla se trochu věnovat blogísku.

Ne, že bych u počítače neseděla od rána do večera v jednom kuse, ale na projíždění youtube, prohlížení obrázků slečen s barevnýma vlasama a piercingama nebo hledání levných blbostí na ebay je nálada pořád, zatímco na psaní jednou za čas (a to jsem si při zakládání říkala, jak to bude jeden článek denně, a samý zajímavý věci, a nakonec jsem se stejně sekla jenom u nudných popisů věcí, které jsem během toho jednoho týdne dělala).

Poslední dobou jsem v divném rozpoložení.

Například před pár dny jsem viděla ve vaně lézt pavouka. Z pavouků mám panickou hrůzu, dokonce takovou, že když mi kamarádka dala před obličej zadní stranu učebnice do biologie, přes kterou nějaký chytrý člověk dal desetkrát zvětšeného sklípkana, většinou jsem zaječela, a v jednom případě skoro spadla ze židle, samozřejmě za sadistického smíchu zmíněné kamarádky.

Poprosila jsem mámu, aby pavouka z vany odnesla, jenže protože arachnofobie je u nás zřejmě dědičná, odmítla, a bylo to zase na mě. Jo, mohla jsem ho jednoduše osprchovat a počkat, až odteče, jenže on v té vaně vypadal takový křehký, bezbranný, s těma dlouhýma tenkýma nožkama, jak se tam chudák snažil vyštrachat nahoru k věšákům s župany…až mi ho bylo líto. Tak jsem se chopila smetáku, a asi půl hodiny pavouka přemlouvala a naháněla na násadu, abych ho na ní mohla vynést.

A tak jsem zachránila život pavoukovi ^^
***
V pátek jsme s pár spolužáky zašli na laser game. Byla jsem tam poprvé, a předčilo to veškerá moje očekávání. Připadala jsem si jako v počítačové hře, kde běhám ve tmě v bludišti, střílím po ostatních, snažím se sestřelit bonusy, a do toho mi hraje typická akční hudba ^^
***
Pondělí…prodloužená.
Aneb noc, kterou bych bez váhání nominovala na nejhorší noc tohoto roku.
Abych vypadala jakžtakž k světu, vzala jsem si čočky. Nevím proč, vždycky mě z nich po delší době hrozně bolí a vysychají oči, bez ohledu na to, jaký druh čoček mám. Pak jsem na sebe napatlala make-up, což mi taky není dvakrát příjemný. Vlasy si sice lakuju často, ale tentokrát mi maminka na hlavně vytvořila až extrémně přelakovaný spletenec, a když jsem si na vlasy sáhla, připomínaly strukturou dráty.

Na první volenku pro mě stejně nikdo nepřišel, a vzhledem k tomu, že jsem nechtěla čtyři tance jenom stát a čumět, zalezla jsem si do šatny, kde se mi zalíbilo natolik, že jsem tam zůstala asi dvě hodiny, než jsme se domluvily, že teda jako půjdem domů :D Moc na tyhle akce prostě nejsem. Jen mi bylo trochu líto máti a babičky, když tam se mnou šly, zaplatily si to, máma mi ušila úžasný šaty, a vzala si volno v práci. Ale říkaly, že si to užily, tak jim budu věřit.

Každopádně to bylo zvláštní. Nevadilo mi, že pro mě nikdo nepřišel. Nakonec, při dámské volence jsem mohla jít já pro ně. Jenom to byl takovej divnej pocit, že jsem čekala, že pro mě aspoň někdo ze spolužáků přijde.
***
Včera dvě kamarádky slavily narozeniny. Mají narozeniny jenom pár dnů od sebe, a stejně by pozvaly více méně stejný hosty, tak měli společnou oslavu u B. B. má luxusně velkej barák, s hromadou věcí, na který já se v životě nezmůžu, jako například garáž o velikosti menšího domu, rotoped, tělocvičnu, a bicí (vlastnictví jednoho z jejích šesti mladších bráchů :D).

Je to úžasnej člověk, vždycky se stará o ostatní, pomáhá jim, je hrozně hodná, když jednou v chemii použila tahák, šla se k tomu po hodině profesorce přiznat, celkově je naprosto skvělá, mám ji vážně hrozně moc ráda (obě dvě samozřejmě).

Jenomže celá jejich rodina je hodně věřící. Poslouchají většinou věřící interprety, většinu dětí učí máma doma, nechodí moc do společnosti mimo nějaké srazy věřících atp., pokud vím. Než dorazil zbytek hostů, připadala jsem si mezi nimi celkem pochopitelně docela nepatřičně. B. mě bere takovou, jaká jsem, ví, co si myslím o náboženství, nevadí jí to, v klidu se se mnou baví, ale byla jsem si jistá, že kdyby například její máma věděla, co přesně jsem zač, nebyla by ze mě ani trochu nadšená.

Pak, když dorazili ostatní spolužáci, už se atmosféra víc uvolnila a všechno bylo v pohodě. Od bráchy jsme si půjčili bicí, španělu, a pár dalších věcí, a vytvořili improvizovanou metalovou verzi Hlídače krav :D (že na ty bicí hrálo dohromady asi pět lidí, a žádnej z nich to neuměl, je detail :D)
***
Přejdu k dnešku.

Každoročně se u nás koná rekonstrukce bitvy Tří císařů.
Jako malou mě to tam bavilo, chodila jsem se dívat na koně, na kterých jezdili vojáci v uniformách, a užívala si tu atmosféru. Sjíždějí se sem lidi z Rakouska, sem tam nějaký Francouz, prodávají se zbraně, cínoví vojáčci, medovina, lidi, kteří se o Bitvu zajímají, se můžou potkat a vyměnit si nějaké teorie a vědomosti a nevím co, a je to jediný den v roce, kdy se v tom našem zapadákově aspoň něco děje. Dneska jsem se musela překonat, abych se vůbec vyhrabala z postele, oblíkla se, a šla do té zimy - chtěla jsem aspoň zajít za dědečkem, který tam prodává historický knížky, a mimo jiné i medaile a šavle, které během let nakřečkoval, a na starý kolena si uvědomil, že je mu to na nic, a raději to prodá, aby měl aspoň peníze (paradoxně domů dotáhl zas jiný věci, za který získaný peníze zase utratil).

Když už jsem tam byla, prošla jsem si těch pár stánků na dědině, a objevila jeden, který mě zaujal - borec tam prodával ocelové prstýnky a přívěšky za celkem přijatelnou cenu. Už nějakou dobu něco podobnýho sháním.

Měl tam toho vážně docela dost, draky, Thorovo kladivo, kříže, všechno možný ^^ Nakonec jsem se rozhodla pro pentagram a něco, co může být Labrys, ale nejspíš to bude jen obyčejná sekyra :D Prodavače nejspíš už nervovalo, jak tam půl hodiny postávám a nemůžu se rozhodnout, tak řekl, že mi dá slevu, a nakonec jsem vyfasovala dvě věci dohromady za 60 místo 80. Člověk jako já má i z té ušetřené dvacky dobrej pocit :D


Na samotnou inscenaci bitvy jsem se už podívat nešla, stačilo mi, když jsem musela celý den poslouchat, jak od kapličky zaznívaly rány z děla a pušek =.=
***
Včera jsem se dívala na výměnu manželek. Občas to tak dělám, když se nudím, a směju se těm lidem, jak jsou debilní.

Protože, říkejte si, co chcete, normální lidi by stejně byli pro Novu moc nudní, tak tam dají ty největší exoty. V pár epizodách, co jsem viděla, se sem tam vyskytne i někdo normální, ale spíš tak jakože ojediněle.

To, že tam všichni byly kuřáci, včetně šestnácti nebo kolikatileté dcery, co berou sociální dávky, a mají vši, nekomentuju, ale spíš mě zaujal titulek:

"Brutální odhalení ve Výměně manželek: Zavšivená rodina, filcky, a lesbická dcera".

Pardon, ale copak vám nepřipadá už ten titulek vtipnej? :DDD

No nic. Pokračujem.

I když ten poslední bod mě spíš provokuje, než rozesmívá.

Proč když je někdo heterosexuál, tak to nezmiňují…ale jakmile je homosexuál, tak to musí hned napsat, jako by to nějakým zásadním způsobem ovlivňovalo vývoj celé epizody, a byla to událost roku?

Chápu, že to píšou hlavně proto, aby měli větší sledovanost, ale teď budu mluvit obecně…proč lidi tak potřebují neustále lidi dělit podle sexuální orientace? =.=

Neovlivňuje to nijak jejich charakter, vzhled, nic, tak proč to všichni řeší?

Manželka na výměně ještě s dcerou rozebírala, že si myslela, že aby holka byla lesba, musel ublížit nějakej borec.
Fajn. Takže až budu chtít holku, zajedu do nějaké muslimské země, kde podle její teorie musí být lesby snad úplně všechny (y).

Sakra ale jak tohle někoho vůbec může napadnout :D

Stejně tak já bych se mohla ptát jí, co jí udělala která ženská, že je na chlapy.

Oh God.

Jop. Zas mám popsaný tři stránky ve Wordu úplně o ničem ^^ Who cares.

Tak se zatím mějte


Dev
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Darkness ღ Darkness ღ | Web | 30. listopadu 2013 v 21:56 | Reagovat

Krásné úlovky :) Se hrozně těším až dostanu ten pentagram od kámošky :3

Jo, Carrie tam byla hezká, ale nemůžu to ještě s knihou porovnat, protože ačkoliv na mě kouká z mojí knihovničky ještě jsem se k ní nedostala :( No to já mám na ten dárek k narozkám čas do pátku, takže jsem docela zvědavá no :D

Jinak v pohodě..myslím, že ty komentáře blbnou každému a je to fakt o nervy x)

2 galaxyyy galaxyyy | Web | 1. prosince 2013 v 0:22 | Reagovat

ten pentagram je úplne superný :O
a laser game znie zaujímavo, škoda, že v mojom okolí sa asi nič také nenachádza :D
resp. tu sa ani nič nedeje..

a ľudia v telke .. ja nechápem, prečo to ešte vysielajú.. ako chápem, ale zároveň nechápem .. :D

3 Evil Evil | Web | 1. prosince 2013 v 1:40 | Reagovat

no tak se omluvuji předem, že nemám čas na přečtení tvého článku (uprostřed čtení mi má drahá polovička začala hučet u hlavy, že to mám vypnout, takže pokračování čtení znemožněno).. přišli jsme z Oldies party (60,70,80,90 léta ♥) a prostě konec.. líbilo se mi tam, ale nééé okamžitě zmizet do pelechu.. ach sejtne :D na mým blogu toho nekomentovat prosím :D k tvému komentáři.. jasně, že se na pořádnej článek chystám :) jen potřebuju dostat videa do pc, ty zmenšit a nahrát na yt.. a pak bude pořádnější článek :) ale stále nejlepší zážitek, jak mě Mikael držel za ruku půlku písničky ♥ krásný :)

4 Sim Sim | Web | 1. prosince 2013 v 18:18 | Reagovat

No, ono to nebude jenom na Nově, vem si, kolik magorů se cpalo do Vyhulených -_- tam taky nemůže jít nikdo normální, toho normálního by tam nakonec ani nevzali.. je to trapárna a Výměna manželek taky, mi vždycky stačí jenom ty útržky v reklamě a už mam sto chutí střílet.. :D jak na to někdo může koukat, no nepochopim..
A stou orientací, to vlastně taky nechápu... jako by to snad bylo něco špatnýho, jako by to snad byl mor nebo co.. oni si ani neuvědomují, co těm lidem nevědomky dělají, když tohle píšou, nejsou vůbec ničim jiný, na ulici, když kolem tebe projdou, tak je většinou ani nerozeznáš a jsou to hrozně fajn lidi, ale prostě, dneska, jakmile si někdo může do něčeho rejpnout, tak se chopí železné tyče a už jede... -_-
smutná to doba...
Oh, jsem se asi trochu rozvášnila :D

5 Bony Bony | Web | 2. prosince 2013 v 15:38 | Reagovat

Jé, ty jsi ze Slavkova u Brna? Já na tu rekonstrukci vždycky chtěla. Vždycky jsem se zajímala o Napoleona (Bonaparte → Bony). Tak mě tak napadá - jsme od sebe necelou hodinu jízdy. Kdyby ses někdy toulala kolem Kroměříže a měla čas si trošku zajet nebo celkově naplánovat výlet, ráda Tě poznám. (:

Ty přívěsky jsou moc krásné. Moc se mi líbí takovéto... nevím, jak to říct... ozdoby, které nikdy nejsou v módě (na rozdíl od příšerností, které má v jednu chvíli každý a po pár týdnech to na sebe nikdo nevezme, protože už to není "in"), ale nosí je kupa lidí podobného stylu a prostě poznáš, že těm lidem je jakékoli diktování módy jedno, ale jde jim o to, že se jim to samotným líbí a prostě to k nim tak nějak patří.

Prodlouženou jsme měli minulý týden. Ale já to mám na rozdíl od Tebe pojištěné, já jsem chtěla chodit s bráškou, takže sama nikdy nezůstávám, jen ho občas půjčuju. (:

Teda, Tvá kamarádka musí mít silný charakter. Marně si vzpomínám, kdy naposled jsem psala test bez taháku. Hm, i když to umím, pro jistotu si to nejdůležitější načmárám na lavici. Takže tak daleko má paměť nesahá. (:

Lidi řeší sexuální orientaci si tím jen zvedají sebevědomí. "Jsem v pořádku. Jsem lepší než on(a)." Častokrát jsou ti nezapadající lidé úžasnějšími společníky, než první jmenovaná skupina. Mají dál posunuté hranice a neřeší, že se někdo chová jinak. Prostě druhé berou takové, jací jsou.

6 Evil Evil | Web | 2. prosince 2013 v 20:16 | Reagovat

konečně.. KONEČNĚ jsem se dostala ke čtení :) tak po pořádku.. za záchranu pavoučka máš pochvalu, je to taky živej tvoreček.. já vím, že člověka bych zabila, ale zvířátko nikdy.. kromě much, vos a uchavců.. s těma nemám slitování.. ale jinak nevraždím..
ta laser game zní parádně.. taky bych někdy chtěla na něco takovýho zajít.. ale.. nevím no.. kdo by tam se mnou šel x))
odstavce o tý prodloužený mi vybavilo přesně pocity, když byly společný školní akce.. ať se jednalo o Den země, Braný den nebo prostě jen výlet, brainstorming, tělocvik.. všechno, kde byla potřeba být v kontaktu s ostatníma.. to byl konec.. naprostej konec.. stačilo, když se při těláku rozdělovaly dvě družstva, když se hrála vybíjená.. vždycky.. VŽDYCKY jsem zbyla jako poslední.. nikdo mě nikdy nechtěl.. takže tohohle mi je docela líto, protože vím, jaký to bylo..
oslava u kamarádek zní úžasně.. prostě pohoda, jak má být :)
a takový historický akce mám hrozně ráda :) stačí už slavnosti města a Den řemesel, co se u nás koná každoročně.. je to parádní :) přívěsky krásný :)

Výměnu manželek by měli zakázat.. je to děs.. a celkově se k TV H@vn@ nebudu vyjadřovat.. je mi z toho na blití.. a kort, když jde o jinou orientaci.. co je komu kurva do toho!! jdu do vrtule.. šílený.. na zabití.. aa.. brr.. už mlčím.. řekla jsem, co jsem chtěla.. článek o koncertě mám rozepsanej ve wordu.. snad to budu schopná dokončit.. x)) celej den jsem jak praštěná.. ani normu jsem nestihla a nevim, jak jsem to udělala.. shit.. x)) měla bych ze sebou něco dělat.. jenom nevim, kdo mě pak přijde zahrabat.. :D mizím.. měj se :)

7 Netty Netty | Web | 3. prosince 2013 v 2:59 | Reagovat

Zajímavé, žes to s tím pavoukem vyřešila tak odvážně,já bych ho koštětem umlátila nebo bych prchla s křikem:D

8 Lana Donnalyn Lana Donnalyn | 6. prosince 2013 v 9:25 | Reagovat

Ou, ten obrázok. Ak by som uctievala to, čo vyjadrujú tie prívesky, asi by som ti závidela a hovorila, že chcem aj ja také. Lenže teraz ti ich môžem len pochváliť. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama