Emo je teď zkrátka v módě

9. listopadu 2013 v 20:12 | Dev |  Úvahy a názory
Štve mě, jak většina stylů a subkultur v poslední době mutuje v jakousi komerční slátaninu, u které ani velká část "vyznavačů" pomalu netuší, o co tam vlastně jde.

Chápu, že většinu lidí podobné věci nezajímají, tak o tom nic neví. Ale když o tom nic neví a tváří se, jakože o tom ví první poslední… trochu fail, nemyslíte?

Nicméně ať už si jako příklad vezmete emo, gothiku, punk, nebo cokoli jiného, nedá se současné generaci vyčítat, že věří samým blbostem, protože nic jiného se většinou v Bravíčku nebo na internetu nedočtou.

Postupem času z toho vzniká pořád víc nejrůznějších výmyslů, a vysvětlujte pak někomu, že gothici vážně nemluví pořád jenom o smrti a nenosí jenom fetišistické oblečení jako korzety a černé krajky.

Stačí, když se podívám kolem sebe.

Tak například.

Zkuste se zamyslet, kolik "gothiků" dnes poslouchá symphonic metal, baví se prohlížením obrázků od Victorie Frances a sem tam si zajde na hřbitov, nejlépe ještě večer, protože to je přece tak krásně temné a melancholické. To, že do gothiky žádná z těchhle kravin nepatří, a hlavní roli tu hraje kvalitní hudba, je všem zjevně jedno. Protože oni si vygooglili, že praví gothici musí poslouchat Cradle of Filth a mít rádi temno, berou to v podstatě jako jakýsi filozofický směr, kde všichni milují středověký katedrály, a kdoví co ještě za blbosti.

Dál kamkoli se dnes podívám, narazím na nějakého "emaře", který zná maximálně dvě kapely souvisící se subkulturou (a proč asi narážím zrovna na AA a BMTH =.=), žije v přesvědčení, že je to nějaký "životní styl", přinejlepším ještě tvrdí, že je bisexuál.

Ještě bych se pozastavila nad scene…Má to být o radosti ze života, originalitě, atp. Pochybuju ale, že pointou je nabarvit si vlasy a zaspamovat celý internet svýma fotkama a tvářit se, jak jste "slavní", když máte na fanpage na facebooku pár tisíc lajků. Smůla, protože právě tohle se z tohoto stylu stalo.

Někdo si na sebe navleče tričko s Lordama (protože je to nejdrsnější kapela, kterou si kdy poslechl), a okamžitě se považuje za metalistu, ani ne proto, že by se mu ta hudba snad líbila, ale proto, že chce vypadat hustě.

Možná je to všechno tím, že se lidi najdou v těch "fámách", abych tak řekla, ty se jim líbí a oni je berou jako fakta.

Nebo jen tím, že zkrátka chtějí někam patřit. Jeden rok se stylizují do něčeho, to je pak přestane bavit, tak místo punku vyzkouší třeba visual kei, a až se jim přestane líbit ten, přejdou na steampunk.

Navíc, hlavně co se undergroundu týče, lidi, kteří vážně ví, o co jde, se většinou nepotřebují nijak angažovat na internetu, a ten v dnešní době všichni berou jako hlavní a nejdůležitější zdroj informací.

Ale pravá podstata všech těchto subkultur? Nikoho nezajímá.

…Jsem divná, pokud musím pořád řešit takové blbosti? :D (To byla řečnická otázka, radši ani neodpovídejte ^^)

Nechápejte mě prosím špatně. Nesoudím ostatní podle toho, kolik toho ví o hudebních žánrech.
Jak jsem říkala, vadí mi jen lidi, pro které ten "styl" ani nic neznamená, jen si chtějí připadat zajímaví, a myslí si, že budou něco víc, když ze sebe budou dělat něco, co nejsou (to je krásně ohraná fráze. Ale jak jinak to mám sakra říct :D).

A netvrďte mi, že nikdo takový není, na to takové případy vídám až moc často.

(Když už jsem v tom stěžování si, vidím to tak, že příští článek bude zaměřený na moji neschopnost nastavit layout x( Zítra ho budu muset nějak doladit, teď už na to fakt nemám sílu, jsem ráda, že jsem se dopracovala tady k tomu :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evil Evil | Web | 9. listopadu 2013 v 23:06 | Reagovat

při čtení jsem se hezky zasmála :D i když je to spíš občas k pláči :D vystihla jsi to úplně naprosto přesně.. já se nemůžu považovat za metalistku (i když mě za ní většina lidí označuje) ani za nic jinýho, protože co se hudby týče, vážně můj hudební rozhled nekončí u metalu.. když ke mě někdo přijde a čumí na mě jednoduše jak na zjeva, tak se mě pak zeptá: "ty vole, co jsi vůbec zač?" tak jim řeknu jenom jedno slovo: "já?" :D a tím to pro mě hasne :D

2 Sim Sim | Web | 10. listopadu 2013 v 0:20 | Reagovat

Náhodou s tebou souhlasím... Kdysi dávno jsem otevřela Bravíčko, co někde splašila sestra a nalistovala stránku, co hrdě hlásala : ,Jak se stát pravým EMO?" po tom, co jsem si přečetla, že mám nosit dlouhé rukávy, tvářit se jako boží umučení a při sebemenším náznaku křivdy vůči mé osobě spustit, pokud možno co největší, hysteický pláč a nezapomenout se říznout, abych vyplavila  emoce..Lehce se mi zhoupl žaludek a nastala chuť rituálně ten časopis spálit.. :D
Upřímně, lidi, co si přečtou nějakej popis na netu a věří tomu slovo od slova bych prohlásila za škodnou a odstřelila :D

3 galaxyyy galaxyyy | Web | 10. listopadu 2013 v 15:32 | Reagovat

súhlasím.. ja sa k tomu ani vyjadrovať nebudem .. :D

a layout sa mi páči :)

4 Skeletron Skeletron | Web | 10. listopadu 2013 v 22:44 | Reagovat

Jsme rad,že nejsem holka,aby se někde v mé blízkosti zržovali takový s*ačky jako Bravo. Mám na takový věci celkem vážnou alergii.
Ale máš pravdu,v dnešní době si může každej debil nabarvit vlasy a prohlašovat o sobě,že je emo,aby vypadal zajímavě... No,nebudu tady citovat tvoje slova,ale rozhodně souhlasím.
Já se za emo nebo podobně taky nepovažuju,nevidím důvod proč vypadat smutně když ve skutečnosti nejsem. Ale jestli to někomu vyhovuje tak ať. Já preferuju lehce cynickou náladu. ^^

5 Skeletron Skeletron | Web | 10. listopadu 2013 v 22:45 | Reagovat

Sry,nemělo tam být jsme rad,ale jsem rád-blbne mi klávesnice. -.-

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama