Prague sweet Prague

9. října 2013 v 18:22 | Dev Zombie |  Úvahy a názory
Do Prahy nejezdím moc často.
Když jsem byla malá, tak většinou za tetou, která tam bydlela. Potom párkrát se školou…a naposledy v srpnu na Depeche mode. A kdo ví, za jak dlouho se tam dostanu příště.

Je zvláštní, že ať navštívím jakékoli město v ČR, pořád se tam cítím více méně "jako doma". Zatímco Praha…v té si naopak připadám jaksi zvláštně ztracená. Všude moc lidí. Moc příležitostí, kde zabloudit. Moc zmatku. Kdybych tam bydlela, viděla bych to pravděpodobně jinak, ale nemůžu si pomoct…po našem klidném zapadákově je to zkrátka vážně velká změna ^^ Líbí se mi, moc. To jo, ale jak říkám. Zkrátka nezvyk.

Když jsem přemýšlela, o čem článek napsat, nejprve jsem si zadala na youtube "Prague", jestli mi to nenajde nějakou tematickou písničku nebo zajímavé video. První, na které jsem klikla, pojednávalo ve zkratce o tom, že Prague patří do západní Evropy a je to hotový ráj zlodějů a dealerů.

Youtube jsem teda raději zavřela.

Že je to naše hlavní město, všichni ví, že tam je Orloj, taky všichni ví, (a Debilní kecy Pražáků všichni viděli), takže vzato kolem a kolem nevím a neznám nic, co by ostatní neznali a o co by stálo za to se podělit (vycházím z toho, že běžného čtenáře nezajímají poznatky, jakože Praha je jeden ze světově nejúspěšnějších producentů gay porna a podobně. Vážně nemůžu za to, že chytré a zajímavé věci si zkrátka nepamatuju O:)).

Ale obecně myslím, že lidi Prahu zbytečně podceňují.
Je pravda, že v poslední době je to spíš turistická atrakce, kde si často za rozumný peníze nemůžete koupit ani pověstné české pivo. Ale pod vším tím chaosem a předraženým zbožím a turisty s foťáky je pořád ta krásná, tajemná historická Praha.

I když je těžké ji v dnešním moderním, uspěchaným světě vnímat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evil Evil | Web | 9. října 2013 v 19:05 | Reagovat

jo.. to máš pravdu.. já jsem ztracená všude, kde to neznám.. Prahu vážně neznám.. jo.. závidím ti ten koncert Depešáků.. já se na ně nedostanu.. ale snad teda pojedu na ty Dark Tranquillity a ještě že s sebou budu mít svýho Kulíška, kterej Prahu zná a ví, kde je Žižkov a najdeme tam ten klub.. já tam jet sama, tak zůstanu viset někde na Zličíně a najdou mě tak za deset let :D nevím.. Praha a historický centrum je parádní objekt na focení, ale fakt.. moc lidí.. hrozně moc lidí a to nemám ráda.. na koncertě a festivalu to je něco jinýho.. ale tohle.. to mi vadí.. jinak nevím, co bych napsala.. bydlet bych tam nechtěla.. a ne jenom kvůli mojí fóbii z metra..

2 Bony Bony | Web | 10. října 2013 v 19:00 | Reagovat

Praha je krásná, ty Tvé netušené zajímavosti ohledně ní mě vážně pobavily. (:

Máš pravdu, není moc příjemná, protože, že je velká, je tam moc lidí a celkově je taková uspěchaná. Ale mně osobně se zdá příjemnější než Brno, nemůžu si pomoct. (:

3 Sim Sim | Web | 10. října 2013 v 21:40 | Reagovat

:D Zajímavost byla nejlepší... rozesmála si mě, skoro jsem se tu udusila šťávou.. :D musim přestat pít, když čtu tvoje články.. :D
Praha je nádherná, ale udělat tam krok, tak se ihned ztratím... jestli tam jednou půjdu na vejšku, no.... potěš. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama