Konspirace everywhere...

2. srpna 2013 v 18:52 | Dev |  Úvahy a názory
…Je zajímavé, že člověk si jednou přečte něco o iluminátech, a od té doby mu to nedá pokoj a musí a musí se tím pořád zabývat.
...No dobře, to přeháním. Neřeším to úplně pořád (jenom než si pořídím nový číslo Enigmy).
Každopádně z tohoto tématu týdne mám docela radost. Chvíli jsem přemýšlela, co napsat.
Ne, že by nebylo co.
Ono je toho spíš tolik, že nevím, co vybrat
A navíc, když svými teoriemi obšťastňuji lidi kolem sebe, mají mě za vola, takže upozorňuji…jsem naprosto, ale naprosto normální (ehem…).
Tak to vezmeme jenom stručně.

O co vlastně jde?
Konspirační teorie jsou dohady o nejrůznějších věcech, o kterých běžný člověk ve skutečnosti prakticky nic neví. Nejlepší na nich ale je, že pozorný a dostatečně paranoidní člověk vidí všude kolem sebe důkazy. A ještě lepší je, že v některých případech je jich tolik, že už to jenom za náhody považovat nejde.
Nejčastějšími konspiracemi bývají například teorie o iluminátech, různá spiknutí, utajované kontakty vlády s mimozemskou civilizací, existence nejrůznějších sekt atp.

Co z toho je pravda?
Těžko říct. Jednou jsem četla takový vtip - pokud vláda skutečně tají styky s mimozemšťany, je to jediná věc, kterou dělají fakt dobře. A já upřímně vážně pochybuju, že by dokázali něco takovýho utajit.
Ale ohledně zmiňovaných spolků a sekt, nemám důvod o tomhle pochybovat. Jasně, nikomu netvrdím, že ilumináti vážně ovládnou svět (i když…manipulovat s lidmi se jim celkem daří, tak proč ne…), ale vzato kolem a kolem je to "normální" sekta jako třeba...eeehm...no, prostě něco normálního. Třeba křesťani nebo tak. Až na to, že když je někdo iluminát, asi to o sobě nebude veřejně prohlašovat (od toho mají podprahový signály a podobně, aby vypadali jaksepatří nebezpečně).

Druhá věc je, že si půlka všech tvrzení protiřečí a smysl prostě nedávají.
To je na tom nejzábavnější, pořád dokola přemýšlet nad tím stejným, hledat důvody pro a proti, a nakonec se bát usnout ve své vlastní posteli, když dojdete k závěru, že by na tom něco být mohlo :D

…Mimochodem, znáte Revoltu?


Tenhle styl hudby neposlouchám, ale obsah je docela výstižný ^^

Dev
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama